I Niedziela Adwentu (29.11.2020)

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok kościelny i czas oczekiwania na kolejne przyjście Pana. Gorąco zachęcamy do podjęcia postanowień adwentowych i ich realizacji, aby radość świąt była w nas pełna.
 2. W tym roku roraty odprawiamy:
  • Dla dorosłych: od pn. do sb. o godz. 6:00 z katechezą dla dorosłych po tej Mszy.
  • Dla dzieci: od pn. do pt. o godz. 7:00. Bardzo prosimy, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami.
 3. W adwencie Msze św. w dni powszednie odprawiamy o godz. 6:00; 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 17:00.
 4. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w III niedzielę Adwentu, czyli 13 grudnia. Poprowadzi je ks. dr Rafał Barciński – ojciec duchowny naszego seminarium.
 5. Dzisiaj przypada 24. rocznica powstania naszej parafii. W ten sposób wkraczamy w rok przygotowujący nas do obchodów pierwszego dwudziestopięciolecia istnienia naszej parafialnej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji parafii i w naszych osobistych intencjach.
 6. Dzisiaj na Mszach świętych błogosławimy opłatki, które zostaną rozniesione do naszych domów, aby trafiły na wigilijny stół. Ofiary złożone przy tej okazji chcemy w tym roku przeznaczyć na parafialne inwestycje.
 7. Od dzisiaj KSM prowadzi przedświąteczny kiermasz. Stoiska otwarte są przed każdą niedzielną Mszą oraz po jej zakończeniu. Znajdziemy je w głównym wejściu do kościoła oraz w kaplicy za zakrystią. Można tam nabyć świece Caritas (małe i duże), sianko na wigilijny stół, ręcznie wykonane kartki świąteczne, gry edukacyjne dla całej rodziny oraz prasę: Gościa Niedzielnego i Pielgrzyma. Do nabycia są także kalendarze na przyszły rok. Dla pierwszych gości, przygotowano darmowe upominki, dołączane do zakupów. Zapraszamy do skorzystania.
 8. W środę zapraszamy na mszę św. o godz. 18:00 do wspólnej modlitwy w intencji pracowników, pacjentów i wolontariuszy naszego hospicjum.
 9. Mężczyzn w wieku od 18. do 50. roku życia zapraszamy na pierwsze w naszym regionie spotkanie wspólnoty Wojowników Maryi. Wojownicy Maryi wspierają się w przezwyciężaniu swoich słabości i grzechów, poprzez wspólną modlitwę, rozwój wiedzy i duchowości oraz wzajemną, braterską i bezinteresowną pomoc. Pierwsze spotkanie wspólnoty w Kartuzach odbędzie się dzisiaj w naszym kościele. Spotkanie rozpocznie się od Mszy św. o godz. 17:00.
 10. W czwartek po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania.
 11. W piątek o godz. 15:00 Msza św. wspólna do Bożego Miłosierdzia, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18:00. Intencje na Mszę Św. wspólną można składać w zakrystii.
 12. W sobotę o godz. 7:00 Msza św. o Niepokalanym Poczęciu NMP, wystawienie Najświętszego Sakramentu o Adoracja do godz. 10:00.
 13. Chorych odwiedzimy w sobotę przed południem. Z powodu epidemii, odwiedzimy tylko i wyłącznie tych chorych, którzy w tym tygodniu poproszą o wizytę. Niezależnie od zwyczajnych list odwiedzin. Prosimy o przekazanie tej wiadomości rodzinom i chorym.
 14. Młodzież naszej parafii wraz z Kartuskim Centrum Caritas prowadzi przedświąteczną zbiórkę artykułów żywnościowych (o długiej dacie przydatności do spożycia) i środków czystości. Kto chciałby wesprzeć potrzebujących może przynieść swój „dar serca” i złożyć go w koszu przy ołtarzu Chrystusa Miłosiernego. Zbiórka będzie również prowadzona przed IV niedzielą Adwentu (18-19 grudnia) w sklepach na terenie naszego miasta. Za okazane serce już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 15. Na stoliku przy ołtarzu Chrystusa Miłosiernego wyłożyliśmy kolejne pomoce duszpasterskie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Tym razem zwracamy uwagę na kwestię prezentów komunijnych oraz kształtowanie wrażliwości na potrzeby bliźnich. Zachęcamy by w tym tygodniu włączyć się całą rodziną w akcję charytatywną. Następnym razem materiały te zastąpione zostaną przez książeczki do I Komunii, które pobłogosławimy za tydzień.
 16. Bardzo prosimy, aby rodzice zalogowali się na naszej stronie parafialnej w formularzu zamieszczonym w zakładce Sakramenty i sakramentalia na stronie pod nazwą Eucharystia, aby otrzymywać od nas korespondencję, która ma dopomóc w przygotowaniu dziecka do Komunii Św. i w efekcie umożliwić mu przystąpienie do Stołu Pańskiego w maju 2021.
 17. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii.
 18. Do wieczności odeszli: +Stefania Jankowska z Wybickiego 7, +Krystyna Bianga z Wybickiego 11 oraz +Edmund Adamczyk z Zamkowej. Dobry Jezu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + twenty =