III Niedziela Adwentu (13.12.2020)

 1. Trwa Adwent – czas naszego oczekiwania na Boże Narodzenie. Zachęcamy do podjęcia i realizacji naszych postanowień, aby radość Świąt Bożego Narodzenia była dla nas pełna.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 3. Dzisiaj na Mszach Św. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy Św. zapraszamy dzieci po pomoce dla nich i ich rodziców. Zwracamy dzisiaj szczególną uwagę na tabernakulum – miejsce przechowywania Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy rodziców i dzieci do nawiedzenia kościoła i wspólnej modlitwy przed tabernakulum.
 4. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Gościmy w naszej parafii ks. Łukasza Pierowicza – dyrektora ekonomicznego naszej kurii. Ofiary złożone na kolektę w poniedziałek, wtorek i środę będą naszym podziękowaniem za wygłoszone rekolekcje. Polecamy ją ofiarności parafian.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę Msza Św. z nauką ogólną odbędzie się o godz. 6:00, 9:00 i 18:00, natomiast roraty dla dzieci, również z nauką rekolekcyjną, o godz. 7:00. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tego czasu łaski.
 6. Spowiedź w naszej parafii odbędzie się w środę 23 grudnia od godz. 8:30-10:00 i od 15:00-18:00. Ze względu na pandemię zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi już dziś. Spowiadamy przed każdą Mszą Św.
 7. Chrzest w naszej parafii odbędzie się w Uroczystość Bożego Narodzenia na Sumie.
 8. Chorych ze spowiedzią i Komunią Św. świąteczną odwiedzimy w sobotę 19 grudnia przed południem. Wszystkich chorych, również tych zapisanych do comiesięcznej spowiedzi, należy zgłosić w zakrystii.
 9. Wczoraj ks. Biskup Diecezjalny promował dla naszej parafii dwóch nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej: p. Sławomira Szulcę i p. Krzysztofa Cyrzana. Panom szafarzom życzymy wielu Bożych łask wynikających z bliskości przy ołtarzu Pana.
 10. Szafarze w minionym czasie odwiedzili nasze domy z opłatkami. Jeśli ktoś nie otrzymał opłatka, może go odebrać po Mszy Św. w zakrystii.
 11. Nasza parafia wraz z Kartuskim Centrum Caritas prowadzi zbiórkę artykułów żywnościowych, środków czystości i przyborów szkolnych. Ten, kto chciałby wesprzeć potrzebujące rodziny naszej parafii, może przynieść swój dar serca i złożyć go w koszu przy ołtarzu Chrystusa Miłosiernego. Zbiórka będzie kontynuowana także w najbliższy piątek i sobotę w sklepach sieci Biedronka i Lidl na terenie naszego miasta.
 12. KSM prowadzi przedświąteczny kiermasz. Stoiska otwarte są po każdej niedzielnej Mszy. Znajdziemy je w głównym wejściu do kościoła oraz w kaplicy za zakrystią. Można tam nabyć świece Caritas (małe i duże), sianko na wigilijny stół, ręcznie wykonane kartki świąteczne, gry edukacyjne autorstwa ks. Wojciecha Głogowskiego – naszego byłego wikariusza – oraz książkę „Jak wzmocnić odporność w czasie COVID” z poradami dot. zdrowia w czasie epidemii i katolicką prasę: Pielgrzyma (w nim: o innej niż zwykle wieczerzy wigilijnej, o adwencie Maryi i rodowodzie Jezusa) oraz Gościa Niedzielnego (w nim: o granicach heroizmu kobiet w ciąży i nieulegających rozkładowi ciałach niektórych świętych). Jak zawsze, dla pierwszych gości przygotowano darmowe upominki, dołączane do zakupów. Zapraszamy do skorzystania.
 13. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze cele inwestycyjne. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy również serdecznie wszystkim tym, którzy naszą parafię wsparli przelewem na konto bankowe. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 14. Do wieczności odeszli: ś.p. Dorota Brylowska z Wybickiego 3, a jutro o 13:00 pogrzeb ś.p. Zbigniewa Kitowskiego z Wybickiego 10. Dobry Jezu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 3 =