IV Niedziela Wielkiego Postu (14 marzec 2021)

 1. Trwa Wielki Post – czas naszej pokuty i nawrócenia. Dołóżmy wszelkich starań, aby przez modlitwę, post i jałmużnę jak najbardziej zbliżyć się do Boga i w pełni przeżyć radość Zmartwychwstania.
 2. W ramach jałmużny dzieci i młodzież mogą zabrać skarbonki do których będą oszczędzać pieniądze, które w tym roku są przeznaczone na pomoc Stowarzyszeniu „Małych Stópek” Celem fundacji jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, pomoc matkom, które zrezygnowały z aborcji i urodziły dziecko, edukacja młodzieży i nauczycieli.
 3. Drogę krzyżową odprawiamy w piątek:
  • – godz. 16:00 dla dzieci
  • – godz. 17:30 dla dorosłych
  • – godz. 19:00 dla młodzieży
 4. Gorzkie żale odprawiamy w niedzielę o godz. 16:00. Kazanie pasyjne w tym roku głosi ks. Karol Ciesielski z Kolegiaty.
 5. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny przy zachowaniu warunków zwykłych.
 6. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a po Mszy o godz. 12:00 próba dla dzieci komunijnych.
 7. Jutro po Mszy Św. wieczornej spotkanie dla  Domowników Boga
 8. We wtorek przypada Pierwsza rocznica śmierci Ks. Kan Brunona JANKA, który przez wiele lat posługiwał w naszej parafii. Z tej okazji zapraszamy na Mszę Św. o spokój jego duszy, którą odprawimy we wtorek o godz. 17:00
 9. W piątek przypada Uroczystość Św. Józefa. W tym dniu Msze Św. odprawiamy o godz. 7:00, 17:00 i 18:00. Do piątku odmawiamy codziennie Nowennę do Św Józefa po Mszy Św. o godz. 17:00.
 10. W przyszłą niedzielę na Sumie chrzest. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 17:00. Następny termin chrztu to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego czyli 4 kwiecień br.
 11. W przyszłą niedzielę po Sumie zawierzymy nasze rodziny Św. Józefowi.
 12. Stolica Apostolska udzieliła łaski odpustu zupełnego za następujące modlitwy i akty pobożności: półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej, udział w dniu skupienia, które zawiera rozważanie o św. Józefie, spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała, odmówienie części różańca w rodzinie lub przez narzeczonych, codzienne powierzenie działalności (pracy) opiece św. Józefa, modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa za poszukujących pracy, odmówienie Litanii do św. Józefa lub Akatystu, lub innej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan, modlitwę do św. Józefa – w dniach: uroczystość św. Józefa (19 marca), wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (1 maja) i w święto Świętej Rodziny oraz odmówienie modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa przez osoby starsze i chore, które nie mogą wyjść z domu
 13. Przypominamy o możliwości przeznaczenia 1% naszego podatku na nasze Hospicjum Domowe działające przy  Kartuskim  Centrum Caritas
 14. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze cele inwestycyjne. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona jest na WSD w Pelplinie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”, przypominamy również, że  Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie” organizuje zbiórkę elektroodpadów na rzecz pomocy misjonarzom w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Zbiórka odbędzie się 24 marca. O jej szczegółach będziemy informowali później.
 15. Dzisiaj o godz. 14:30 kolęda dla tych, którzy nie mogli przyjąć jej w wyznaczonym terminie. Zapisać można się po każdej Mszy Św. w zakrystii.
 16. Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”  oraz jest specjalny dodatek poświęcony Św. Józefowi.
 17. Przed kościołem można nabyć świece na wielkanocny stół. Stanowią one jednocześnie cegiełkę na budowę naszego hospicjum. Zachęcamy – w ramach jałmużny postnej – do nabycia wielkanocnej świecy.
 18. Serdecznie dziękujemy za Ofiary Rodzin, które otrzymaliśmy z bl. Nr 3 a w tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 4. Msza Św. w intencji mieszkańców bl. 3  zostanie odprawiona w niedzielę 21 marca na Sumie.  Jednocześnie przypominamy – zgodnie z zapowiedzią – że ofiary te można wpłacać przez cały rok.
 19. Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach informuje, że  organizuje dzień otwarty w niedzielę, 21 marca w godzinach od 8.00 do 13:30. Z racji pandemii koronawirusa spotkania rodziców i uczniów z dyrekcją odbywać się będą w formie indywidualnej po wcześniejszym umówieniu się i uzgodnieniu godziny spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły.
 20. Do wieczności odeszli:
  • + Antoni Smuda z ul. Bukowej
  • + Kazimierz Woźniak z Wybickiego 31,
  • a w środę o godz. 13,00 pogrzeb +Franciszka Peplińskiego z Wybickiego 4. Dobry Jezu…
 21. Zapowiedzi przedślubne:
  • Patoka Sylwester st wolny zam. Kartuzy
  • Pikron Alicja st wolny zam. Kartuzy
  • Niemykin Rafał st wolny zam. Gołębiewko
  • Rekowska Aleksandra st wolny zam. Kartuzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six − one =