Niezbędnik kandydata

Klasy VII – pierwszy rok formacji Klasy VIII – drugi rok formacji
1) Obecność na Mszy św. w niedzielę 30 września o godz. 9.00 – po niej złożenie pisemnego zobowiązania do przystąpienia do dwuletniej formacji oraz odebranie indeksu.
2) Do 1 listopada dostarczenie dokumentu ad sacra z parafii chrztu, jeśli chrzest udzielany był poza parafią św. Wojciecha w Kartuzach.
3) Obowiązkowe uczestnictwo w rekolekcjach kerygmatycznych GPS.
4) Uczestnictwo w coniedzielnej Eucharystii – udokumentowane podpisem kapłana w indeksie po Mszy św. udzielanym przy ołtarzu MBNP.Uczestnictwo w coniedzielnej Eucharystii – udokumentowane podpisem kapłana w indeksie po Mszy św. udzielanym przy ołtarzu MBNP.
5) Spowiedź w pierwsze piątki miesiąca (godz. 15:00-17:45), udokumentowana podpisem w indeksie.Spowiedź w pierwsze piątki miesiąca (godz. 15:00-17:45), udokumentowana podpisem w indeksie
6) Comiesięczne uczestnictwo w spotkaniu formacyjnym (każda 3. niedziela miesiąca [poza wrześniem, styczniem i lutym oraz wakacjami]: Msza św. o godz. 17.00 – po niej adoracja i konferencja). Comiesięczne uczestnictwo w spotkaniu formacyjnym (każda 4. niedziela miesiąca [poza wrześniem, styczniem i lutym oraz wakacjami]: Msza św. o godz. 17.00 – po niej adoracja i konferencja).
7) Październik – uczestnictwo w modlitwie różańcowej – po Mszy św. o godz. 17:00 (minimum dwa razy w tygodniu, udokumentowane podpisem kapłana w indeksie).Październik – uczestnictwo w modlitwie różańcowej – po Mszy św. o godz. 17:00 (minimum dwa razy w tygodniu, udokumentowane podpisem kapłana w indeksie).
8) Grudzień – uczestnictwo w roratach – godz. 7:00 (minimum dwa razy w tygodniu, udokumentowane podpisem kapłana w indeksie).Grudzień – uczestnictwo w roratach – godz. 7:00 (minimum dwa razy w tygodniu, udokumentowane podpisem kapłana w indeksie).
9) Uczestnictwo w katechezie szkolnej – podczas niej możliwość zaliczania małego katechizmu przeznaczonego na ten rok formacji u katechety.Uczestnictwo w katechezie szkolnej – podczas niej możliwość zaliczania małego katechizmu przeznaczonego na ten rok formacji u katechety.
*** Możliwość angażowania się w akcje charytatywne organizowane przez parafię (np. zbiórka żywności – Boże Narodzenie, Wielkanoc) oraz mile widziana przynależność do wspólnot działających przy parafii (KSM, zespół i in.).*** Możliwość angażowania się w akcje charytatywne organizowane przez parafię (np. zbiórka żywności – Boże Narodzenie, Wielkanoc) oraz mile widziana przynależność do wspólnot działających przy parafii (KSM, zespół i in.).

Wszelkie sprawy i pytania dotyczące przygotowania do przyjęcia tego sakramentu jak i formacji należy kierować osobiście do wikariusza ks. Janusza Osnowskiego lub drogą mailową na adres: janusz.osnowski@wp.pl.

Wszystkie powyższe wiadomości i informacje zostały sporządzone po spotkaniu z Młodzieżą oraz ich Rodzicami, u progu rozpoczęcia formacji, na podstawie: Programu duszpasterstwa młodzieży bierzmowanej diecezji pelplińskiej.

Zachęcam do krótkiej lektury YOUCAT Bierzmowanie (KLIK)