Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (22.11.2020)

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Z tej okazji wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 7:00 i adoracja do godz. 9:00.
 2. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Czas naszego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Zechciejmy dobrze przemyśleć nasze postanowienia, aby radość świąt była dla nas jak najpełniejsza. W tym dniu przypada również 24. rocznica powstania naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji parafii i w naszych osobistych intencjach.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych błogosławimy opłatki, które zostaną rozniesione po naszych domach, aby trafiły na wigilijny stół. Ofiary złożone przy tej okazji chcemy w tym roku przeznaczyć na parafialne inwestycje.
 4. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu, czyli 13 grudnia. Poprowadzi je ks. dr Rafał Barciński – ojciec duchowny naszego seminarium.
 5. Mężczyzn w wieku od 18. do 50. roku życia zapraszamy na pierwsze w naszym regionie spotkanie wspólnoty Wojownicy Maryi. Jest to Maryjna wspólnota męska, której opiekunem duchowym jest znany rekolekcjonista, ks. Dominik Chmielewski, salezjanin. Wojownicy Maryi wspierają się w przezwyciężaniu swoich słabości i grzechów, poprzez wspólną modlitwę, rozwój wiedzy i duchowości oraz wzajemną, braterską i bezinteresowną pomoc. Pierwsze spotkanie wspólnoty w Kartuzach odbędzie się w niedzielę 29 listopada naszym kościele. Spotkanie rozpocznie się od Mszy św. o godz. 17:00.
 6. Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć kolejny numer  Gościa Niedzielnego oraz kalendarze na 2021 rok.
 7. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na WSD w Pelplinie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Na stoliku przy ołtarzu Chrystusa Miłosiernego wyłożyliśmy kolejne pomoce duszpasterskie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii. Tym razem zwracamy uwagę na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Bardzo prosimy w wolnej chwili podejść z dzieckiem i pokazać mu obraz Chrystusa Miłosiernego, a w domu odmówić z nim tę modlitwę. 
 9. Bardzo prosimy, aby rodzice zalogowali się na naszej stronie parafialnej w formularzu zamieszczonym w zakładce Sakramenty i sakramentalia na stronie pod nazwą Eucharystia, aby otrzymywać od nas korespondencję, która ma dopomóc w przygotowaniu dziecka do Komunii Św. i w efekcie umożliwić mu przystąpienie do Stołu Pańskiego w maju 2021.
 10. Serdecznie dziękujemy za Ofiary Rodzin, które otrzymaliśmy z ul. ul. Dębowej i Jarzębinowej. Mszę św. w intencji mieszkańców tych ulic odprawimy 6 grudnia na Sumie. Jednocześnie przypominamy – zgodnie z zapowiedzią – że ofiary te można wpłacać przez cały rok.
 11. Do wieczności odeszła śp. Stefania Jankowska, zam. Kartuzy, os. Gen. J. Wybickiego 7. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 23 listopada 2020 o godzinie 13:00 w naszym kościele. Dobry Jezu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 5 =