XXV Niedziela Zwykła (19 wrzesień 2021)

XXV Niedziela Zwykła
 1. Dzisiaj na Sumie chrzest. Następny termin chrztu to 3 niedziela miesiąca czyli 17 października.
 2. We wtorek 21 września o godz. 16:00 Ks. Bp Arkadiusz Okrój udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Pamiętajmy w swojej modlitwie za młodzież, która przyjmie ten sakrament i za ich rodziny. Z tego powodu we wtorek nie ma mszy Św. o godz. 17:00. Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej i ich rodzin jutro o godz. 16:00.
 3. Już dziś informujemy, że spotkanie dla kandydatów, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania – uczniowie klas VIII – odbędzie się w poniedziałek, 27 września, o godz. 18:30 w kościele. Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa.
 4. W czwartek Kościół wspomina Świętego Ojca Pio z Pietrelciny. Z tej okazji po każdej Mszy Św. będzie okazja do uczczenia Jego relikwii. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszego hospicjum.
 5. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Diecezjalny Zjazd Domowników Boga. Msza Św. o godz. 12:00 odprawi ks. Bp. Arkadiusz Okrój.
 6. Duszpasterstwo osób niesłyszących zaprasza na Mszę Św. w języku migowym, która odbędzie się dzisiaj – 19 września o godz. 15:00 w kaplicy Sióstr Miłosierdzia na ul. Gdańskiej.
 7. Wszystkich pielgrzymów oraz sympatyków Kaszubskiej grupy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w przyszłą niedzielę – 26 września – o godz. 14:30, w parafii św. Kazimierza w Kartuzach. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą.
 8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 w naszym kościele odbędzie się pierwszy koncert w ramach festiwalu Cassubia Sacra, który prezentuje kaszubską muzykę sakralną. Serdecznie zapraszamy.
 9. W ubiegłą niedzielę na kolektę inwestycyjną zebraliśmy 5234 PLN. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Kończą się prace związane z malowanie naszej świątyni. Obecnie chcemy zmienić doświetlenie krzyża oraz oświetlić wieżę kościoła. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na WSD w Pelplinie.
 10. Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć kolejny numerGościa Niedzielnegoi Pielgrzyma” oraz Kalendarz Rolników.
 11. Serdecznie dziękujemy za Ofiary Rodzin, które otrzymaliśmy z bl. Nr 27, a w tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 28. Msza Św. w intencji mieszkańców bl. 27 zostanie odprawiona w niedzielę 26 września na Sumie. Jednocześnie przypominamy – zgodnie z zapowiedzią – że ofiary te można wpłacać przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =