XXVI Niedziela Zwykła (26 wrzesień 2021)

XXVI Niedziela Zwykła
 1. Jutro o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży klas VIII, która chciałaby rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 2. W przyszłą niedzielę przypada V Rocznica Konsekracji naszego kościoła. Z tej okazji gorąco zachęcamy do modlitwy w intencji tych wszystkich, którzy przez lata swoją modlitwą, ofiara, pracą i cierpieniem wznosili ta świątynię. Sumę odpustową odprawi oraz kazania w tym dniu wygłosi Ks. dr Adam Kałduński – kanclerz kurii diecezjalnej w Pelplinie.
 3. W piątek rozpoczynamy październik. Miesiąc Matki Bożej Różańcowej. Różaniec odmawiamy codziennie:
  • – o godz. 16:00 – dla dzieci
  • – po Mszy o 17:00 – dla młodzieży i dorosłych.
 4. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w gronie rodzinnym  można uzyskać odpust zupełny.
 5. Wszystkich pielgrzymów oraz sympatyków Kaszubskiej grupy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się dzisiaj o godz. 14:30, w parafii św. Kazimierza w Kartuzach. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą.
 6. Również dzisiaj o godz. 16:00 w naszym kościele odbędzie się pierwszy koncert w ramach festiwalu Cassubia Sacra, który prezentuje kaszubską muzykę sakralną. Serdecznie zapraszamy.
 7. Od piątku rozpoczyna się Rok Akademicki. Okazji do spowiedzi dla młodzieży rozpoczynającej studia codziennie przed każdą Mszą Św.
 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
  • w piątek o godz. 15:00 Msza Św. wspólna do Bożego Miłosierdzia oraz Koronka. Intencje na Mszę wspólną można składać w zakrystii.
  • – o godz. 16:00 – Różaniec dla dzieci, a potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 18:00
 2. Spowiedzi słuchamy od godz. 15:00.
 3. W sobotę o godz. 7:00 Msza o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 10:00.
 1. Chorych odwiedzimy w sobotę przed południem.
 2. Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć kolejny numerGościa Niedzielnego oraz Kalendarz Rolników
 3. Serdecznie dziękujemy za Ofiary Rodzin, które otrzymaliśmy z bl. Nr 28, a w tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 29. Msza Św. w intencji mieszkańców bl. 28  zostanie odprawiona w niedzielę 3 października na Sumie. Jednocześnie przypominamy – zgodnie z zapowiedzią – że ofiary te można wpłacać przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 1 =