XXVII Niedziela Zwykła (3 października 2021)

XXVII Niedziela Zwykła
 1. Dzisiaj przypada V rocznica konsekracji naszego kościoła. Z tej okazji gościmy w naszej Wspólnocie Parafialnej Kanclerza Kurii Diecezjalnej ks. dra Adama Kałduńskiego, który głosi dla nas Słowo Boże.
 1. Rozpoczął się październik – miesiąc Matki Bożej Różańcowej.
  Różaniec odprawiamy codziennie:
  • – z dziećmi o godz. 16:00,
  • – z młodzieżą i dorosłymi o godz. 17:30.
 2. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w gronie rodzinnym można uzyskać odpust zupełny.
 1. Jutro o 18:00 Msza Św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za kapłanów poprowadzoną przez Domowników Boga.
 2. Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy w naszej parafii misje święte, które w tym roku poprowadzi o. Dawid Kołodziejczyk – paulin z Passau. Rekolekcje mają być bezpośrednim przygotowaniem do dobrego przeżycia Jubileuszu 25-lecia istnienia naszej parafii. Jubileuszową Mszę Św. odprawi ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna, w sobotę, 23 października o godz. 11:00. Już dziś zapraszamy!
 3. W związku z zapytaniami dot. uczestnictwa w misjach osób pozostających w domu z uwagi na zaawansowany wiek, informujemy, że transmisję z misji w naszej parafii, można będzie obejrzeć w naszym kanale w serwisie YouTube. Więcej informacji na stronie internetowej parafii: wojciech-kartuzy.pl.
 4. Młodzież naszej parafii rozniosła naszych domów gazetkę parafialną, zatytułowaną „Wspólnota”, w której umieściliśmy m. in. program misji św. Gdyby ktoś nie otrzymał tej gazetki może ją odebrać w zakrystii.
 5. We wtorek przypada wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Z tej okazji po każdej Mszy Św. będzie okazja uczczenia Jej relikwii.
 6. W środę o godz. 11:00 w Kolegiacie odpust ku czci Św. Brunona – patrona naszego miasta. Sumę odprawi ks. bp Ryszard Kasyna.
 7. W środę zapraszamy na godz. 18:00 do wspólnej modlitwy w intencji naszego hospicjum.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Bezpośrednio po różańcu modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 9. W piątek na 15:00 zapraszamy na wspólny Różaniec członków Róż Różańcowych i wszystkich wspólnot działających w parafii.
 10. Na sobotę, 9 października, Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna zaprasza na Kongres Róż Różańcowych, wszystkich modlących się różańcem, a zwłaszcza członków róż różańcowych. Zapisy na wspólny wyjazd autobusowy przyjmujemy w zakrystii.
 11. Kościół w Polsce obchodzi w najbliższym czasie Dzień Papieski. Mija już ponad 100 lat od narodzin papieża Polaka. Zachęcamy przy tej okazji do modlitwy za pośrednictwem naszego świętego papieża i do lektury i przypomnienia sobie jego nauczania. Również dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspomagającą zdolną młodzież i dzieci.
 12. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na nasze cele inwestycyjne. W tej chwili zakończyliśmy malowanie naszego kościoła i trwają prace na cmentarzu w Bilowie.
 13. Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego” i „Pielgrzyma” oraz kalendarze na przyszły rok.
 14. Serdecznie dziękujemy za Ofiary Rodzin, które otrzymaliśmy z bl. nr 29, w tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 30. Msza Św. w intencji mieszkańców bl. 29 zostanie odprawiona w niedzielę, 10 października, na sumie. Jednocześnie przypominamy – zgodnie z zapowiedzią – że ofiary te można wpłacać przez cały rok.
 15. W związku z nasilaniem się ilości zachorowań, a jednocześnie ze zbliżającymi się u nas Misjami i jubileuszem parafii przypominamy o obowiązku noszenia w przestrzeniach zamkniętych, w tym w kościołach, prawidłowo założonych maseczek. Jednocześnie informujemy, że do ciągłej dezynfekcji kościoła używamy certyfikowanego ozonatora. Ponownie przypominamy, że Komunii Św. na rękę udzielamy w procesji po prawej stronie kościoła (od strony boiska, chrzcielnicy, przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego) natomiast Komunię do ust można otrzymać w procesjach po lewej stronie kościoła (od strony parkingu, ambony, czy przy ołtarzu Matki Bożej).
 1. Do wieczności odprowadziliśmy
  • + Leonarda Potrykusa z ul. Zamkowej, a jutro o godz. 14:00 pogrzeb
  • + Stanisława Makowskiego z Wybickiego 23. Dobry Jezu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + szesnaście =