Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocy
14 kwietnia 2024r.

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma Świętego.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12:00 próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

Dzisiaj odbywa się zbiórka na wyposażenie Kartuskiego Hospicjum DOMU NADZIEI – Pola Nadziei 2024. Wolontariusze zbierają pieniądze, które wspomogą ten wyjątkowy cel. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Zapraszamy także do udziału w Festynie, który odbędzie na boisku naszej szkoły w godzinach od 13:00 do 16:00. W programie występy, gry i zabawy, zamki dmuchane, spotkanie z alpakami, bieg dla hospicjum, rajd rowerowy oraz zlot motocykli. Można także porozmawiać z pracownikami hospicjum oraz zrobić podstawowe badania Serdecznie zapraszamy

Jutro po wieczornej Mszy świętej Domownicy Boga zapraszają do skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do chóru parafialnego. Próby odbywają w każdą środę o godz. 18,30.

W czwartek po wieczornej Mszy Św. Wojownicy Maryi zapraszają na wspólny różaniec. Po różańcu spotkanie w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy mężczyzn do zaangażowania się w swój rozwój religijny zapraszamy do tej wspólnoty.

W piątek – z racji 3. piątku miesiąca – młodzieżowe wspólnoty naszej parafii zapraszają do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się po wieczornej Mszy świętej. Po adoracji odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

W piątek sobotę i niedzielę Domownicy Boga wraz z Domem Formacyjnym Diecezji Pelplińskiej organizują dla wszystkich chętnych rekolekcje „Pełnia życia”. Skorzystać z rekolekcji może każdy, kto chciałby odnowić oraz pogłębić swoje życie religijne. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach. Osoby, które chcą wziąć udział w rekolekcjach prosimy, aby zapisały się w zakrystii. Zgłaszać się można do czwartku.

Przypominamy o możliwości przeznaczenia 1,5% naszego podatku na nasze Hospicjum

Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”  i „Pielgrzyma”.

Serdecznie dziękujemy za Ofiary Rodzin, które otrzymaliśmy od mieszkańców bl. Nr 9, a w tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 10. Msza Św. w intencji mieszkańców bl. 9 zostanie odprawiona w niedzielę 21 kwietnia na Sumie. Jednocześnie przypominamy – zgodnie z zapowiedzią – że ofiary te można wpłacać przez cały rok.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze cele inwestycyjne. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dyrektor Szkoły Muzycznej zaprasza kandydatów do szkoły na koncert z okazji dnia otwartego, który odbędzie się w czwartek o godz. 17,30

Do wieczności odeszli: +Bogdan Kwidzyński z Wybickiego 11 oraz  +Danuta Szymańska z Wybickiego 9. Dobry Jezu…

SŁOWO BISKUPA PELPLIŃSKIEGO,
ZAPOWIADAJĄCE PEREGRYNACJĘ IKONY MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY W DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

Od ponad 700 lat przeżywa Kościół jako wierny Lud Boży celebrację Jubileuszu Roku Świętego, wyjątkowego daru łaski, czasu nawrócenia i Bożego Miłosierdzia.

Pragniemy jako wspólnota diecezji pelplińskiej przygotować się do przyszłorocznego Roku Świętego 2025, by stać się – zgodnie z hasłem wybranym przez papieża Franciszka – Pielgrzymami nadziei, pośród zagubienia dzisiejszego świata i człowieka. Chcemy umocnić naszą wiarę, ożywić nadzieję, stać się świadkami miłości oraz znakiem jedności, zgody i pokoju.

Maryja Matka Nieustającej Pomocy, która stała się z woli Stolicy Apostolskiej Główną Patronką diecezji pelplińskiej, ma towarzyszyć nam na drodze przygotowań do Jubileuszu Roku Świętego. Zapraszamy ją więc, aby odwiedziła nasze domy i rodziny poprzez peregrynację jej wizerunku.

Wspólna modlitwa, zwłaszcza w formie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie okazją do proszenia Jej w intencjach Kościoła powszechnego i naszej wspólnoty diecezjalnej. Oddamy Jej w opiekę parafie, kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich. W sposób szczególny pragniemy modlić się za nasze rodziny: małżonków, dzieci i osoby starsze oraz zawierzać ludzi młodych, poszukujących drogi własnego powołania, także do życia kapłańskiego i zakonnego.

W diecezji rozpoczniemy peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy od święta Ofiarowania Pańskiego. W parafiach i rodzinach może być to kilka dni lub tygodni później. O szczegółach poinformują Duszpasterze.

Proszę Was o przyjęcie Maryi w znaku jej ikony w domach i rodzinach. Powierzcie jej to, co leży Wam na sercu i błagajcie o jej nieustanną pomoc. Niech ten czas zawierzenia, czas przygotowania do Jubileuszu, czas dziękczynienia za dar Patronki Maryi nieustannie gotowej nas wspomagać, będzie czasem przemiany serc, przebaczenia i wzrostu wzajemnej miłości, ku czemu z serca błogosławię.

Wasz biskup Ryszard