Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela Zwykła
14 lipca 2024r.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Odpustowa w Sianowie. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Bp Diecezjalny Ryszard Kasyna. Obchody odpustu trwają cały tydzień – szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

Najbliższy termin chrztu to 3 niedziela miesiąca czyli 18 sierpnia.

Jutro po wieczornej Mszy Św. Domownicy Boga zapraszają do skorzystania z modlitwy wstawienniczej. 

W czwartek po wieczornej Mszy Św. Wojownicy Maryi zapraszają na wspólną modlitwę różańcową

29 lipca o godz. 7.00 z Kolegiaty wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.. Gorąco zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Osoby, które chcą wziąć udział w pielgrzymce proszone są o zapisanie się na stronie pielgrzymki znajdującej się na Facebooku. Zachęcamy także do składania intencji i ofiar do skrzynki przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”

Serdecznie dziękujemy za Ofiary Rodzin, które otrzymaliśmy od mieszkańców bl. Nr 21, a w tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 22. Msza Św. w intencji mieszkańców bl. 21 zostanie odprawiona w niedzielę 21 lipca na Sumie. Jednocześnie przypominamy – zgodnie z zapowiedzią – że ofiary te można wpłacać przez cały rok

Do wieczności odeszli: +Zygmunt Labuda z Wybickiego 5; +Teresa Król z Wybickiego 2; +Tamara Grot z Wybickiego 11. Dobry Jezu…

 

 

Zapowiedzi przedślubne:
Bulczak Krystian st wolny zam. Długi Kierz
Peta Marta st wolny zam. Kartuzy

Apel Biskupa Diecezjalnego

Siostry i Bracia,

W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie pelplińską, Stolica Apostolska wyraziła zgodę, aby Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy była główną patronką naszej diecezji.

Nie był to tylko symboliczny akt, ale urzeczywistnienie pragnień wielu wiernych i kapłanów. Z radością oddaliśmy się ponownie Maryi w opiekę: w wielu parafiach głoszone były rekolekcje o Matce Nieustającej Pomocy; we wspólnotach w których nie było tego zwyczaju, zaczęto modlić się nowenną; a od kilku miesięcy Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy pielgrzymuje po naszych domach w znaku kopii swojej cudownej ikony.

W tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzili 27 czerwca Jej uroczystość jako głównej patronki. Niech będzie to szczególny dzień spotkania się z naszą Matką Maryją oraz doświadczenia jej pomocy. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej oraz uroczystego odmówienia Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam również do pielgrzymowania w tym dniu do kościołów, które są szczególnie poświęcone naszej patronce i uzyskania tam odpustu. Jest to zarówno nasza katedra, kościoły parafialne w Brzeźnie Lęborskim, Kamienicy Królewskiej, Skorzewie, Żalnie, Kaliskach, Lalkowach i Turzu, jak również kościoły filialne w Kębłowie, Karwnie i Małoszycach. Zapytajcie proszę Siostry i Bracia Duszpasterzy, o której godzinie wyrusza pielgrzymka z Waszej lub sąsiedniej parafii. Niech najbliższy czwartek będzie oczywiście świętem Maryi, naszej diecezji, ale i nas samych, którzy przychodzimy do Niej – jak deklarujemy w modlitwie nowennowej – z największą ufnością, nie licząc na własne zasługi ani dobre uczynki. Prośmy, aby Maryja nieustannie przychodziła z pomocą w wielorakich potrzebach naszych oraz byśmy potrafili jeszcze gorliwiej oddawać cześć Jej Synowi.

Na dobre świętowanie przyjmijcie błogosławieństwo Boga Wszechmogącego, Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup Ryszard