Ogłoszenia parafialne

XXV Niedziela zwykła
24 września 2023 r.

Dzisiaj o godz. 14,30 w parafii Św. Kazimierza odbędzie się spotkanie pielgrzymów oraz sympatyków kaszubskiej grupy pielgrzymkowej.

Jutro po wieczornej Mszy Św. spotkanie Domowników Boga.

W czwartek po wieczornej Mszy Św. różaniec prowadzony przez Wojowników Maryi.

W piątek 29 września Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza na Noc Walki czyli modlitwy za Ojczyznę. Rozpoczęcie wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Adoracją o godz. 19,00, a zakończenie Mszą Św. o godz. 24,00.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik. Miesiąc Matki Bożej Różańcowej. Różaniec odmawiamy po Mszy Św. o godz. 17,00. Za odmówienie 1 części różańca w kościele lub w gronie rodzinnym w. można uzyskać odpust zupełny.

Od października rozpoczyna się Rok Akademicki. Okazji do spowiedzi dla młodzieży rozpoczynającej studia codziennie przed każdą Mszą Św.

8 października odbędzie się w dekanacie kartustkim jesienna akcja wsparcia naszego hospicjum – Dwa Światy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie DOMU NADZIEI. Z tej okazji już dziś zapraszamy na koncert, który odbędzie się w naszym kościele, w niedziele 8 października o godz. 19:00. Wystąpi twórca muzyki uwielbieniowej – Michał Król

Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”.

Serdecznie dziękujemy za Ofiary Rodzin, które otrzymaliśmy z bl. Nr 31, a w tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 32. Msza Św. w intencji mieszkańców bl. 31 zostanie odprawiona w niedzielę 1 października  na Sumie.  Jednocześnie przypominamy – zgodnie z zapowiedzią–  że ofiary te można wpłacać przez cały rok.

Do wieczności odeszli: +Roman Drewa z Wybickiego 5 i +Brunon Makurat z Wybickiego 11. Dobry Jezu…